Otyłość przyczynia się do rozwoju wielu poważnych schorzeń. Do tego ma bezpośredni związek z zaburzeniami na tle emocjonalnym i wpływa na coraz częściej występujące problemy behawioralne, w tym depresję, zachowania agresywne, zaburzenia koncentracji uwagi.

Mając to na uwadze, Gdyńskie Centrum Zdrowia rozpoczęło etap wdrażania programu „Gdyński Zdrowy Uczeń”. Jego celem jest zbadanie stanu zdrowia uczniów m.in. pod kątem otyłości i nadwagi. W ramach realizacji projektu dzieci z gdyńskich szkół podstawowych w klasach III i VII (za zgodą Rodziców) zostaną objęte bilansem zdrowia ucznia poszerzonym o analizę składu ciała, test wydolnościowy oraz badanie podologiczne. Informacje o wyniku bilansu trafią do Rodziców wraz ze szczegółowymi wskazówkami co do dalszego postępowania, zarówno w zakresie edukacji i profilaktyki, jak również konkretnych działań w przypadku zdiagnozowania problemu zdrowotnego.

 

Więcej szczegółów: https://www.gdynia.pl/sport-i-zdrowie,7717/zapobiegaja-otylosci-u-uczniow,529925?fbclid=IwAR2jY3vdehYUUxEH5y8bBfy42hpPWuTfJ7r-U0_vFhcNJS2Uk_8_IMF8F0A