Infografika Fundacji StwardnienieRozsiane.info.

Gdyńska Fundacja StwardnienieRozsiane.Info z Gdyni organizuje 5. Ogólnopolską Konferencję „SM — i co z tego?”. Bezpłatna konferencja odbędzie się w dniach 18 i 19 maja 2024 r. w Europejskim Centrum Solidarności, przy placu Solidarności 1 w Gdańsku.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja, której można dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.smicoztego.pl.

O konferencji

Konferencja jest skierowana do osób chorujących na stwardnienie rozsiane (SM), ich bliskich, a także do wszystkich innych osób zainteresowanych niniejszą tematyką.

W konferencji weźmie udział szereg specjalistów tj. neurolodzy, eksperci z dziedziny psychologii, psychiatrii, fizjoterapii, dietetyki, a także ginekologii.

Program Konferencji opierać się będzie na:

  • prelekcjach ekspertów zajmujących się stwardnieniem rozsianym,
  • zajęciach warsztatowych w mniejszych grupach,
  • sesjach pytań i odpowiedzi (Q&A),
  • indywidualnych dyżurach specjalistów.

Podczas konferencji pojawią się odpowiedzi na pytania: jakie są możliwości leczenia stwardnienia rozsianego w Polsce, jak radzić sobie z objawami choroby, w jaki sposób korzystać z fizjoterapii czy realizować plany o macierzyństwie w przypadku choroby.

O Fundacji StwardnienieRozsiane.info

Fundacja StwardnienieRozsiane.info jest organizacją założoną w 2018 roku przez osoby z SM i dla pacjentów chorujących na tę chorobę. Realizuje także działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami wywołanymi innymi czynnikami. Organizuje konferencje i inne wydarzenia dla pacjentów, przygotowuje publikacje dedykowane dla osób chorych na SM i inne choroby przewlekłe.

W 2022 r. Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego, natomiast w 2023 r. rozpoczęła realizację projektu „(Nie)widzialni”, którego celem jest wsparcie osób z wszelkiego rodzaju niewidocznymi niepełnosprawnościami oraz zmiana świadomości społecznej w tym aspekcie.