Już 18 maja br. odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Konferencji Laktacyjnej. To kolejne spotkanie ze specjalistami medycznymi i promotorami laktacji. Konferencja skierowana jest do wszystkich osób, którym temat naturalnego karmienia niemowląt i małych dzieci jest bliski: rodziców, lekarzy, położnych, doradców laktacyjnych czy promotorek karmienia piersią. Uczestnicy spotkają się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni (budynek II). Udział w Konferencji jest bezpłatny. Wydarzenie potrwa od godziny 9.30 do 18.00.

Konferencja Laktacyjna organizowana jest przez Fundację Matka Natura, Szkołę Rodzenia POZ MEDIK oraz Gdyńskie Centrum Zdrowia. To wydarzenie promujące pozytywne aspekty karmienia piersią, konferencja stanowi rzetelne źródło wiedzy na temat laktacji poparte publikacjami specjalistów. Zaprezentują się na niej osoby znane i cenione w środowisku medycznym, a także aktywni działacze promujący naturalne karmienie na arenie ogólnopolskiej. Rodzice i specjaliści medyczni biorący udział w konferencji będą mogli skorzystać z warsztatów tematycznych, a także tradycyjnych wykładów.

Tematem przewodnim imprezy będzie oczywiście laktacja, ale nie zabraknie na niej również tematów pobocznych, choć ściśle związanych z kobietą ciężarną czy karmiącą mamą. Poruszone zostaną wątki dotyczące mikrobiomu, porodów domowych, zdrowia fizycznego i psychicznego kobiety ciężarnej, karmiącej jak i tej będącej niedługo po porodzie z uwzględnieniem problemów uroginekologicznych w okresie połogu i tuż po nim. Wśród paneli tematycznych znajdą się również te, które dotyczyć będą zagadnień z dziedziny alergologii czy logopedii w kontekście karmienia piersią. Studenci kierunków medycznych i przedstawiciele personelu medycznego będą mogli skorzystać z certyfikowanych warsztatów. Również ojcowie znajdą coś dla siebie na Konferencji Laktacyjnej. Przygotowany bowiem został dla nich specjalny panel, na którym prelegenci spojrzą na laktację w nieco inny sposób.

Inspiracją do organizowania konferencji jest świadomość zalet płynących z naturalnego karmienia zarówno dla dziecka jak i dla mamy. Organizatorzy pragną stworzyć możliwość udzielenia wsparcia każdej kobiecie karmiącej oraz pokazać w jaki sposób tej pomocy udzielać. Konferencja jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich specjalistów medycznych, rodziców oraz osób wspierających kobiety karmiące naturalnie.

 

Szczegóły i zapisy na stronie: https://konferencjalaktacyjna.pl/

Szczegóły wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/konferencjalaktacyjna/?epa=SEARCH_BOX

Program Konferencji: https://konferencjalaktacyjna.pl/program/