W niedzielę 19 maja na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni około 1500 biegaczek stawi się na starcie piątej edycji Biegu Kobiet ANITA Zawsze pier(w)si. Uczestniczki chcą przez swój udział pokazać jak ważna jest profilaktyka antynowotworowa.  Bieg Kobiet ANITA Zawsze pier(w)si to nie tylko zmagania sportowe, ale przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia, promocja badań profilaktycznych oraz podkreślenie ich roli w walce z rakiem piersi. Przesłanie całej imprezy jest niesłychanie ważne: Kobiety, dbajcie o swoje zdrowie!

Organizatorem wydarzenia jest fundacja „W biegu”. Gdyński bieg jest trzeci spośród ośmiu zaplanowanych na ten rok, zaś hasłem przewodnim imprezy jest „Zawsze pier(w)si przed rakiem piersi”.  18 maja, w godzinach 11.00 – 17.00 czynne będzie biuro zawodów, które będzie się mieściło w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, ul. Powstania Styczniowego 1 (budynek nr 5, SALA KONFERENCYJNA)

W niedzielę już od 8.30 na parkingu przy Skwerze Arki Gdynia powstanie miasteczko biegowe. Od 10.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Do dyspozycji pań będzie również stoisko, na którym będą mogły otrzymać poradę brafitterską, a także nauczyć się jak prawidłowo przeprowadzać samobadanie piersi. 

Przed startem biegu planowane są konkursy z nagrodami, a także wspólna rozgrzewka z trenerem zumby. Sam bieg zaplanowany jest na godzinę 12.00 w niedzielę. Trasa biegu została wyznaczona na  Bulwarze Nadmorskim, a jej dystans to około 5 km. Wszystkie biegaczki, które przekroczą linię mety otrzymają pamiątkowe medale. Na podium zostaną nagrodzone 3 najszybsze panie, a także 3 najlepsze biegaczki w każdej z 5 kategorii wiekowych. Upominki otrzymają również Królowe Biegu – uczestniczki w wieku powyżej 60. roku życia, które swoją postawą stanowią inspirację dla młodszych koleżanek.

Z każdym rokiem gdyński bieg cieszy się wśród gdynianek coraz większą popularnością. Jest doskonałą okazją, aby poruszyć tematykę profilaktyki antynowotworowej. Rak piersi jest bowiem najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet (ponad 1/5 wszystkich przypadków zachorowań na nowotwory). Z jego powodu co roku umiera ponad 5 tysięcy kobiet. Bardzo często nowotwory są wykrywane zbyt późno, dlatego tak wielką rolę odgrywają badania profilaktyczne. W niedzielę 19 maja będziemy o tym przypominać.

Bieg Kobiet ANITA Zawsze pier(w)si 2019 to wyraz solidarności z kobietami w walce o ich zdrowie. 1500 biegaczek wyrazi ją stając na linii startu. Warto w ten dzień być na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim, by wesprzeć tak wspaniałą inicjatywę, dlatego zapraszamy do dopingowania wzdłuż całej trasy. Chociaż przesłanie imprezy dotyczy zdrowia kobiet, nie oznacza to, że panowie zostali pominięci. Dla chcących wystartować mężczyzn są przygotowane niebieskie koszulki, na wypadek gdyby w koralowym kolorze nie czuli się zbyt komfortowo. Niedziela 19 maja, godzina 12.00 – bieg kobiet, wsparcie dla kobiet, wsparcie dla zdrowia!

 

Szczegóły imprezy i zapisy: kobietawbiegu.pl/pl/wydarzenie/bieg-kobiet-trojmiescie

Szczegóły wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/788780671479592/