Photo by Arek Adeoye on Unsplash

Niestraszny im pot, odciski i zmęczenie. Idą wzdłuż granic Polski, aby udowodnić, że nawet z chorobą onkologiczną można pokonywać własne słabości i ograniczenia. Już po raz czwarty Fundacja Onkorejs organizuje ogólnopolską akcję „Onkorejs Granicami Polski”. 28 czerwca zawitają do Gdyni. 

Jedna z tras tegorocznego „OnkoRejsu Granicami Polski” wiedzie przez Krynicę Morską, Kąty Rybackie, Mikoszewo, Sobieszewo, Gdańsk, Sopot, Gdynię i Rewę. W dniu 28 czerwca uczestnicy dojdą do Gdyni. Pragną podzielić się swoją wiedzą, energią i doświadczeniem z mieszkańcami, dlatego zorganizowane zostanie spotkanie, które odbędzie się w Sali Konferencyjnej Gdyńskiego Centrum Onkologii (Budynek nr 5) w lokalizacji Szpitala Morskiego im. PCK (Szpitale Pomorskie Sp. z o. o.) w Gdyni, przy ul. Powstania Styczniowego 1. Spotkanie zaplanowano na godzinę 15.30.

„Onkorejs Granicami Polski” trwa od 23 do 29 czerwca 2019 roku. W ramach projektu organizowane są 7-dniowe marsze, których trasy wiodą wzdłuż granic naszego kraju. Każda trasa liczy ponad 100 km. Maszerują 10-osobowe grupy, które tworzą osoby chore onkologicznie lub osoby wspierające chorych. Każda z grup maszeruje pod opieką koordynatorów (wolontariuszy) Fundacji Onkorejs Wybieram Życie. Projekt ma na celu pokazanie, że choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności. Wręcz przeciwnie, osoby z problemami onkologicznymi przez swoje działanie jednoczą się w walce z chorobą i udowadniają że, można dokonywać rzeczy wielkich i czerpać radość z życia.

Istotnym celem działań fundacji jest zwrócenie uwagi na potrzebę regularnego wykonywania badań profilaktycznych, ponieważ wczesne wykrycie choroby daje większe szanse na jej wyleczenie. Uczestnicy OnkoRejsu opowiadają o tym na organizowanych na trasach marszu spotkaniach, podczas których przekonują, że „rak to nie wyrok”. Przekonują, że z chorobą można żyć, że należy podjąć walkę i w ten sposób dać nadzieję sobie i innym.

Już w najbliższy piątek 28 czerwca mieszkańcy Gdyni będą mieli szansę poznać te niezwykłe osoby, które podzielą się z nimi swoimi przeżyciami. Spotkanie będzie miało formę luźnej rozmowy, podczas której będzie można usłyszeć ciekawe historie oraz zadać pytania uczestnikom marszu.

Szczegóły dotyczące OnkoRejsu Granicami Polski 2019 dostępne są na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2160921597268501/,

https://www.facebook.com/OnkoRejs/

oraz na stronie internetowej fundacji: http://onkorejs.pl/.

Tam też należy szukać informacji na temat możliwości uczestnictwa w przyszłorocznej edycji wydarzenia.