Healthcare and Medicine concept.smart medical doctor working with stethoscope at modern hospital

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) rozpoczyna cykl BEZPŁATNYCH szkoleń na temat e-recept, e-skierowań oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP dostępny pod adresem: pacjent.gov.pl). Spotkania będą odbywać się systematycznie we wszystkich powiatach województwa pomorskiego. O terminach podmioty medyczne będą sukcesywnie informowane. Spotkanie w Gdyni odbędzie się 10 września 2019 roku o godzinie 12:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96/98. 

Do udziału w szkoleniach zaproszeni są szczególnie lekarze, pielęgniarki, a także osoby odpowiadające za techniczną i informacyjną obsługę podmiotu leczniczego.

W trakcie spotkań będzie można potwierdzić Profil Zaufany, który umożliwia korzystanie z wielu usług administracji, w tym z Internetowego Konta Pacjenta.

Organizatorzy zachęcają, aby przed spotkaniem złożyć wniosek o Profil Zaufany. Można to zrobić tutaj.

Podmioty lecznicze mają obowiązek podłączenia się do Systemu P1 nie później niż do dnia 31 grudnia 2019 r. (art. 56 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia). 

Od stycznia 2020 roku recepty będą wystawiane w postaci elektronicznej. 

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres: p.treder@csioz.gov.pl do dnia 20 sierpnia 2019 r.

W placówkach Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są już nieodpłatne ulotki i plakaty dotyczące Internetowego Konta Pacjenta.

Informacje o tym jak działają e-recepty znajdują się TUTAJ.

O e-skierowaniu można poczytać TUTAJ. 

Na stronie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) znajdują się informacje na temat e-recept skierowane do podmiotów leczniczych, aptek i punktów aptecznych, a także informacje na temat e-skierowań.