W piątek 6 września 2019 roku odbyło się wielkie otwarcie Zespołu Szkół nr 8 mieszczącego się przy ul. Wiczlińskiej 50A. Od godziny 17.00 można było skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych dla mieszkańców. Na takiej imprezie nie mogło również zabraknąć Gdyńskiego Centrum Zdrowia. 

Zespół Szkół nr 8, obecny w programie Microsoft Flagship School, jest jedną z 21 najbardziej innowacyjnych i rozwiniętych technologicznie placówek edukacyjnych na świecie. Więcej o szkole można przeczytać tutaj natomiast o samym otwarciu tutaj.

 

Pośród wielu niespodzianek czekających na odwiedzających placówkę znalazły się także te, przygotowane przez GCZ we współpracy z licznymi Partnerami. W przestrzeni zorganizowanej przez Gdyńskie Centrum Zdrowia była możliwość:

  1. Profilaktyki zakażeń wirusami brodawczaka ludzkiego (HPV),
  2. Wspieranie rozwoju i zdrowia fizycznego i psychospołecznego oraz zapobieganie najczęstszym problemom zdrowotnym i społecznym dzieci i młodzieży – Sport, Zdrowie, Rodzina (Gdyńskie Centrum Zdrowia),
  3. Profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży (Fundacja Medicover).

 

Przestrzeń zorganizowana przez Gdyńskie Centrum Zdrowia cieszyła się dużą popularnością. Odwiedzający szkołę chętnie korzystali z bezpłatnych konsultacji i testów, ze wszystkich przygotowanych atrakcji skorzystano ponad 500 razy!