Cztery kolejne miesiące, cztery bezpłatne warsztaty dla kobiet doświadczonych rakiem piersi. “Primavera w Trosce o Kobiety”, Stowarzyszenie Onkologia Gdyńska i Szpitale Pomorskie zapraszają na #Różową Akademię – cykl inspirujących spotkań ze specjalistami z zakresu dietetyki medycznej, fizjoterapii, psychoonkologii i kosmetologii.

Zajęcia będą odbywały się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (budynek IV, sala F017 na parterze) kolejno:

  • 11 września,
  • 10 października,
  • 13 listopada
  • i 11 grudnia br. w godzinach 18.00 – 21.00.

Każde z nich będą trwały około 2 godzin. Po nich możliwa będzie rozmowa przy kawie i wymiana doświadczeń.

„Dieta w profilaktyce chorób nowotworowych. Istota i znaczenie odpowiedniego żywienia” – to temat pierwszych warsztatów, które odbędą się już we wrześniu. W trakcie wykładów uczestniczki dowiedzą się jakie produkty powinny trafiać do menu każdego dnia a których należy unikać. Zmiana nawyków żywieniowych to nie tylko kwestia atrakcyjnej sylwetki, ale przede wszystkim zdrowia.

Październikowe spotkanie upłynie pod znakiem aktywności fizycznej – „Warsztaty taneczne połączone z treningiem dna miednicy – w tańcu przeciwko rakowi piersi”. Ruch zmniejsza ryzyko nawrotów choroby, a także pozytywnie wpływa na psychikę. Dzięki treningowi z elementami tańca uczestniczki przekonają się jak wrócić do formy i czerpać przyjemność z aktywności fizycznej.

Temat listopadowych warsztatów: „Jak pomóc sobie lub bliskiej osobie w radzeniu sobie z diagnozą choroby nowotworowej i jej doświadczaniu”. Moment otrzymania diagnozy wiąże się z traumą dla pacjenta i jego bliskich. Pojawia się wiele silnych emocji, a choremu często brakuje narzędzi, aby sobie z nimi radzić. Wykład pomoże znaleźć odpowiedzi na pytania: gdzie szukać pomocy? Jak wygląda terapia? Jak może pomóc psychoonkolog?

W trakcie grudniowych warsztatów poruszone zostaną kwestie związane z pielęgnacją. „Niebezpieczne składy w kosmetykach. Zabiegi kosmetyczne przywracające zdrowy wygląd skórze po przebytym leczeniu onkologicznym”, czyli o tym, które składniki są zaklasyfikowane jako kancerogenne, których substancji należy unikać, a które są bezpieczne dla zdrowia. Druga część wykładów będzie poświęcona zabiegom pielęgnacyjnym, które złagodzą konsekwencje chemioterapii czy radioterapii.

Zajęcia poprowadzą:

  • Magdalena Maciejewska – Cebulak – dietetyk medyczny, psycholog, specjalistka od chorób dietozależnych,
  • Karolina Gełdon – fizjoterapeutka, personalny trener zdrowia, instruktorka fitness i rekreacji ruchowej, pilates oraz tańca,
  • Izabela Malicki – psycholog, psychoonkolog.

 

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na poszczególne bloki tematyczne obowiązują zapisy.

Zapisać można się na stronie: https://primalife.pl/events/wydarzenie/rozowa-akademia

Szczegóły wydarzenia dostępne są na Facebooku: https://www.facebook.com/events/463391574252474/