Listopad to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem i właśnie w tym miesiącu, dzięki inicjatywie Fundacji “Gdyński Most Nadziei”, mieszkańcy nie tylko Gdyni, ale całego Trójmiasta, będą mogli skorzystać z licznych działań promujących profilaktykę nowotworową i zachowania prozdrowotne.

 

Przypomnijmy, że dzięki regularnemu samobadaniu, możliwe jest wykrycie raka jądra, który we wczesnym stadium jest wyleczalny niemal w 100 %. Dlatego to właśnie profilaktyka w chorobach nowotworowych jest kluczowa, a skutecznym sposobem na propagowanie tej wiedzy jest Kampania Społeczna ODWAŻNI WYGRYWAJĄ, która znana jest już w całym kraju.

 

Listopadowa Kampania jest zwieńczeniem całorocznych, długofalowych działań Fundacji, m.in. prelekcji w szkołach, spotkań w firmach, przedsiębiorstwach, akcji informacyjnych w różnorodnych grupach środowiskowych, a także prowadzenia platformy www.odwazni.com (zawierającej np. bazę lekarzy specjalistów, fachową wiedzę medyczną i wskazówki dotyczące samobadania).

 

Dziesiąta, jubileuszowa Kampania ODWAŻNI WYGRYWAJĄ to szereg wydarzeń dla mieszkańców Trójmiasta, w których udział jest bezpłatny.

 

Harmonogram wydarzeń listopadowych:

  • 4.11.2019 – Konferencja prasowa, w której udział weźmie: Pani Małgorzata Marmajewska, Pan Philip Abraham – Szef restauracji Petit Paris w Sopocie, pomysłodawca i koordynator charytatywnej kolacji ,,Serce do Garów’’. Podczas konferencji obecny będzie również reprezentant klubu futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia,
  • 9.11.2019 – event w CH Riviera w Gdyni zorganizowany wraz ze studentami medycyny, w towarzystwie zawodników Seahawks Gdynia (odbędą się m.in. badania pomiaru ciśnienia, cukru, nauka samobadania jąder na fantomach, rozdawane będą materiały edukacyjne),
  • 16.11.2019 – Charytatywna Kolacja Szefów Kuchni ‘’Serce do Garów’’,
  • 16.11.2019 – trening z żołnierzami elitarnej Jednostki Wojskowej FORMOZA na plaży w Babich Dołach,
  • 18.11.2019 – ćwiczenia z czterokrotnymi Mistrzami Polski – rugbistami ARKI GDYNIA na Narodowym Stadionie Rugby,
  • 21.11.2019 – sparing z dziewięciokrotnym Mistrzem Polski, drużyną koszykarzy ARKI GDYNIA,
  • ponad dwadzieścia gdyńskich lokali gastronomicznych, w których można będzie spróbować „odważnych” dań i napojów, a 10 proc. z ich sprzedaży zostanie przekazanych na kontynuację działań edukacyjnych dla młodzieży prowadzonych przez Fundację.

 

Przebieg Kampanii i kolejne niespodzianki na bieżąco publikowane będą na stronie www.odwazni.com oraz na profilu https://www.facebook.com/OdwazniWygrywaja/.

Organizatorem i inicjatorem akcji jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei” (www.mostnadziei.pl ). Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdyni przekazanych przez Gdyńskie Centrum Zdrowia, a Kampania objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.