Z początkiem października zaczęła działać całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, dzięki której będą oni mogli uzyskać profesjonalną pomoc ze strony doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. 

Młodzi ludzie coraz częściej borykają się z problemami nerwic i depresji. Wielu z nich pada ofiarą agresji i przemocy, zarówno ze strony swoich rówieśników, jak i dorosłych. Problemy w domu, szkole czy w relacjach rówieśniczych powodują, że czują się samotni i często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Nowa infolinia daje im możliwość kontaktu ze specjalistą przez całą dobę, dzięki niej będą mogli otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych to realne problemy, które mogą przytłaczać młodych ludzi, ale również dorosłych. Wsparcie udzielane w ramach działań infolinii kierowane jest do osób młodych, ale również do opiekunów i nauczycieli, którzy maja problemy z dorastającymi dziećmi.

☎ 800 080 222

Oprócz rozmowy telefonicznej istnieje jeszcze możliwość:

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/800-080-222–rusza-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow-i-pedagogow