Photo by icon0.com from Pexels

Zaburzenia psychiczne i rozwojowe u dzieci objawiają się w każdym wieku. Ich konsekwencjami mogą być m. in.: agresja, odrzucenie przez grupę rówieśniczą czy trudności wychowawcze. Problemy te często mogą mieć swoje źródło w środowisku rodzinnym i wymagać współpracy specjalistów z rodzicami. Gdyńscy rodzice, dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Gminy Miasta Gdyni, będą mieli szansę uzyskać profesjonalną pomoc.

Projekt „Dbamy o dzieci – cykl seminariów tematycznych dla rodziców” zakłada zorganizowanie 10 spotkań na temat prawidłowego rozwoju psychofizycznego dziecka. Jego realizatorem jest Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej. W spotkaniach będą mogli wziąć udział zarówno rodzice najmłodszych dzieci, jak również rodzice nastolatków, którzy chcą poszerzyć zakres swojej wiedzy w danym temacie. Seminaria poprowadzą specjaliści z różnych dziedzin (psycholodzy, pedagodzy, lekarz, psychodietetyk), mający na co dzień do czynienia z problemami, które omówią podczas spotkań.

– Cykl seminariów będzie się odbywał w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni, przy ul. Władysława IV 54. Spotkania w formie warsztatowo-wykładowej, dla wygody rodziców będą odbywać się w godzinach popołudniowych, a każde ze spotkań potrwa około 3 godzin. Wiemy, że wychowanie dzieci to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, dlatego chcemy pomóc gdyńskim rodzicom i ich pociechom, aby znaleźli wspólny język i przezwyciężyli wszelkie trudności – mówi Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Oferta skierowana jest do mieszkańców Gdyni, których dzieci borykają się z zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania czy trudnościami w relacjach społecznych. Przez uczestnictwo w spotkaniach będą mieli oni szansę poszerzyć swoje kompetencje wychowawcze, podnieść poziom swojej wiedzy, a także zdobyć nowe umiejętności.

– Seminaria „Dbamy o dzieci” to cykl 10 spotkań z rodzicami dotyczących tematów, które często ich nurtują. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mogą uczestniczyć we wszystkich 10 seminariach lub też wybrać najbardziej interesujące ich tematy. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ w cyklu przewidziane są tematy dotyczące małych dzieci i jak i wychowania nastolatków – dodaje Anna Jarząbek, prezes Stowarzyszenia Praktyków Profilaktyki Społecznej.

W jednym spotkaniu będzie mogło wziąć udział 25 osób. Na seminaria obowiązują zapisy.

Zainteresowane osoby mogą się zapisać:

– dzwoniąc pod numer telefonu: 883 408 306,

– wysyłając maila na adres: spps.gdansk@gmail.com

Artykuł w całości dostępny na stronie gdynia.pl pod tym linkiem.