Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, nowe meble, pomoce dydaktyczne i zabawki, a także dodatkowy profesjonalny personel – to wszystko od września czeka w gdyńskim żłobku „Koniczynka” przy ul. Chylońskiej 237. Wsparcie jest możliwe dzięki realizacji programu „Aktywny rodzic” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach którego w żłobku powstały nowe miejsca dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Do placówki nowi podopieczni trafili 16 września.

– Realizujemy nowy projekt „Aktywny Rodzic”, w ramach którego powstały zupełnie nowe miejsca w gdyńskich żłobkach, a  miejsca w żłobku w Gdyni-Cisowej zostały specjalnie dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Placówka wyposażona została w specjalistyczny sprzęt, a także stworzono dodatkowe etaty: fizjoterapeuty, logopedy i specjalisty integracji sensorycznej. Nie mamy wątpliwości, że chcemy zapewniać opiekę najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, ale także chcemy, aby ta opieka była dostosowana do ich indywidualnych potrzeb – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Opiekunowie najmłodszych gdynian mogą liczyć na najwyższą jakość opieki dla swoich pociech. W ramach projektu zakupione zostały profesjonalne narzędzia do wspomagania terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz pomoce do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych.

Więcej na portalu gdynia.pl pod linkiem: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/koniczynka-dostosowana-specjalnych-potrzeb-dzieci,542683