Dnia 25 listopada obchodzone jest niezwykłe święto – Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Już po raz szósty z tej okazji organizowana jest zbiórka maskotek, gier, książek, zabawek i materiałów szkolnych. Zbiórkę organizuje Fundacja Mam Marzenie a wszystko, co uda się zebrać zostanie przekazane małym pacjentom wybranych szpitali. Udział w akcji mogą wziąć wszyscy: osoby prywatne, szkoły, firmy, instytucje państwowe. Do podopiecznych Fundacji przebywających na szpitalnych oddziałach mogą trafić wyłącznie nowe zabawki. Używane maskotki, nawet uprane, nie będą mogły być przekazane dzieciom.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Powstała w Krakowie organizacja w ciągu 16 lat spełniła ponad 8400 marzeń. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń. Spotkanie ze znaną osobą, wycieczka do Disneylandu, nowy pokój – wszystkie marzenia mają szansę się spełnić, a każda okazja jest dobra do niesienia radości maluchom.

Tym razem okazją dla Fundacji Mam Marzenie jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś – kultowa zabawka na całym świecie, bohater wielu książek i filmów. Przytulanka i towarzysz podczas zasypiania, powiernik największych dziecięcych sekretów, a także najlepszy przyjaciel każdego malucha. To właśnie on sprawia, że troski, nawet te największe, znikają. A skąd wzięło się to święto? Kiedy podczas polowania Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt zauważył postrzelonego niedźwiadka, postanowił uwolnić zwierzę. Świadek zdarzenia przygotował ilustrację, która wraz z opowieścią stała się inspiracją m.in. dla producentów zabawek. Najbardziej znana z nich otrzymała imię „Teddy Bear” i podbiła świat.

W akcji może wziąć udział każdy – wystarczy przekazać zabawki wolontariuszom Fundacji. W tym celu należy skontaktować się z lokalnym oddziałem lub wysłać zabawki na adres Fundacji. Bezpośredni kontakt do koordynatorów oddziałów dostępny jest na stronie: http://www.mammarzenie.org/dzien-pluszowego-misia/.

 

Koordynatorem w Trójmieście jest pani Joanna Werner. 

Można się z nią skontaktować:

☎ pod numerem: 502 432 672,

💻 mailowo: joanna.werner@mammarzenie.org

 

Po zakończeniu zbiórki wolontariusze przekażą zabawki pacjentom wybranych szpitali na terenie całego kraju pod koniec listopada.