zdjęcie: pexels.com

Coraz więcej młodych ludzi boryka się z problemami natury psychicznej. W celu zapewnienia im jak najlepszej opieki oraz zwiększenia dostępności do specjalistycznej pomocy i wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego gdyński samorząd zakupił świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne dla dzieci i młodzieży.

Realizatorem zadania wyłonionym w drodze konkursu ofert zostało Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdyni. Działania będą prowadzone do 13 grudnia br.

– Zdrowie najmłodszych mieszkańców Gdyni jest dla nas niezwykle ważne. Zdajemy sobie sprawę z ograniczonej dostępności specjalistów i długiego czasu oczekiwania na wizytę. Zakupem świadczeń psychiatrycznych uzupełniamy lukę w systemie ochrony zdrowia, za którą nie odpowiadamy formalnie, ale chcemy, żeby nie miała ona negatywnego wpływu na stan zdrowia psychicznego młodych ludzi – podkreśla Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Zakres świadczeń dla dzieci i młodzieży:

  • porada lekarska diagnostyczna – porada rozpoczynająca lub weryfikująca proces diagnostyczno-terapeutyczny, który może wymagać od 1 do 3 porad diagnostycznych u jednego świadczeniobiorcy,
  • porada lekarska terapeutyczna – porada kontynuująca leczenie według planu terapeutycznego,
  • sesja wsparcia psychospołecznego – oddziaływanie psychospołeczne na jedną osobę lub grupę od 2 do 6 osób, kierowane do świadczeniobiorców, ich rodzin lub innych osób stanowiących dla nich oparcie społeczne.

Szczegółowe informacje na temat świadczeń i rejestracji dostępne są:

  • w placówce Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdyni przy ul. Traugutta 9,
  • pod numerem telefonu: 58 621 61 43numer wewnętrzny 46.

 

Cały tekst dostępny jest na stronie gdynia.pl pod linkiem: https://www.gdynia.pl/sport-i-zdrowie,7717/gdynia-dba-o-zdrowie-psychiczne-najmlodszych-mieszkancow,543917