Tydzień bezpłatnych wykładów, warsztatów i indywidualnych konsultacji ze specjalistami za nami. To był bardzo intensywny czas, w trakcie którego wiele osób dowiedziało się, że zdrowy styl życia może przynieść im wiele korzyści, a sama zmiana nawyków wcale nie jest taka trudna. 

Zaczęło się od konsultacji z fizjoterapeutą.

 

 

Gdyńskie Targi Zdrowia dotarły do Centrum Aktywności Seniora z wykładami na temat: “Żywienia i suplementacji osoby starszej z ograniczoną sprawnością ruchową lub intelektualną”. Wykłady poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia “Jestem Ważny” . Seniorzy mogli również skorzystać z bezpłatnych badań w zakresie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy oraz zawartości tkanki tłuszczowej. Badania wykonywał Synexus Polska.

 

 

Ostatnim wydarzeniem pierwszego dnia Targów były warsztaty w Przystani Lipowa. Pisaliśmy o tym wcześniej.

 

W siedzibie Gdyńskiego Centrum Zdrowia we wtorek 19 listopada br. odbywały się konsultacje z dietetykiem. W środę 20 listopada br. – z psychologiem.

 

W ramach Targów wykłady i warsztaty odbywały się m. in. w siedzibach gdyńskich organizacji pozarządowych. We wtorek i czwartek gościliśmy w Fundacji Adapa, pisaliśmy o tym TUTAJ.

W środę z kolei, odbywały się warsztaty żywieniowe dla osób niesłyszących z animacją kulinarną. Relację znajdziecie w tym miejscu.

 

Uczestnicy  czwartkowych warsztatów “Jak zostać mistrzem pieczywa” otrzymali lniane worki na chleb wypełnione przydatnymi gadżetami. Dwa dni wcześniej dowiedzieli się, że len to najlepszy materiał na worki do przechowywania pieczywa. Worki zostały wykonane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

 

 

Czwartek był m. in. “Dniem konsultacji w Integracji”. Indywidualne konsultacje ze specjalistami, badania i… gwiazda popołudnia: Blender bike, czyli zdrowy sposób na zdrowy koktajl.

 

Gdyńskie Targi Zdrowia zakończyły się w piątek. W Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbyły się warsztaty dla osób z łagodnymi zaburzeniami funkcji poznawczych pn.: „Zadbaj o swój mózg – gimnastyka umysłu i dieta dla mózgu” prowadzone przez przedstawicieli Fundacji “Między Słowami”. Na koniec, w siedzibie Gdyńskiego Centrum Zdrowia odbyły się warsztaty „Zarządzanie stresem i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu”.

Organizatorem wydarzenia było Gdyńskie Centrum Zdrowia. Realizacja Targów była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków miasta oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wydarzenia, które odbywały się w trakcie Gdyńskich Targów Zdrowia były efektem współpracy wielu podmiotów. Jednostki miejskie i organizacje pozarządowe w trosce o zdrowie mieszkańców przygotowały ofertę, która miała dostarczyć gdynianom informacji na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.