Samodzielność dorosłych osób z niepełnosprawnością to temat, który wywołuje duże emocje. Nie tylko wśród nich samych, ale także, a może przede wszystkim, wśród ich najbliższych. Aby skonfrontować dwa punkty widzenia Centrum Integracja Gdynia organizuje debatę panelową „Halo, ja tu jestem”, w której spotkają się ze sobą przedstawiciele obu stron. Dyskusja zaplanowana jest w gdyńskim INFOBOXie na środę 20 listopada w godz. 14.00 – 16.30. Wstęp na dyskusję jest wolny.

Celem spotkania będzie prezentacja poglądów i pomysłów na samodzielność dorosłych synów i córek oraz rodziców osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy Grupy dla Dorosłych OzN, działający w projekcie „Relacje-restart” przygotowali trzy moduły tematyczne – „Praca i zatrudnienie”, „Wyprowadzka i ja poza domem” oraz „Związek, seksualność, rodzicielstwo”.

Spotkanie będzie przebiegało pod czujnym okiem ekspertów – psychologa terapeuty Magdaleny Karamać, specjalisty ds. niepełnosprawności Anny Dobkowskiej i coacha Michała Czapiewskiego, prowadzącego w projekcie Grupę Młodych.

Debata jest częścią projektu „Relacje-restart” współfinansowanego z budżetu Miasta Gdyni. W ramach nieformalnego działania „Gdyńskie puzzle” Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji partneruje gdyńska Fundacja Dom Marzeń.

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/724729538040942/