Obraz Willfried Wende z Pixabay

Informujemy o zmniejszeniu dostępności na polskim rynku produktu leczniczego Gardasil (szczepionka przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV) wykorzystywanego w gdyńskim programie polityki zdrowotnej szczepień przeciwko wirusowi HPV.

W wyniku prowadzonych od wielu miesięcy przez Gdyński Samorząd rozmów z producentem tej szczepionki zabezpieczono pulę szczepionek dla dzieci zarejestrowanych w systemie programu polityki zdrowotnej, które już są w trakcie szczepień.

Od dnia 8 listopada 2019 r. dzieci, które są zgłaszane do programu szczepień online lub osobiście zostają wpisane na listę rezerwową i będą zapraszane do programu w miarę pozyskiwania wolnych miejsc w ramach posiadanych limitów szczepionek.

Wszystkich rodziców i opiekunów prawnych zarejestrowanych już do programu dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły szczepień zachęcamy, aby skontaktowali się z przychodnią do dnia 22 listopada 2019 r. i umówili na wizytę w celu podania pierwszej dawki szczepionki, co zapewni dziecku możliwość zaszczepienia pełnym schematem.

Brak kontaktu z przychodnią we wskazanym terminie będzie rozumiany jako brak woli rozpoczęcia szczepienia dziecka pełnym schematem szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV i spowoduje wyrejestrowanie z programu.

List Pana Prezydenta Bartosza Bartoszewicza dotyczący aktualnej sytuacji w gdyńskim programie szczepień przeciwko HPV: https://zdrowie.gdynia.pl/2019/11/08/wazny-komunikat-w-sprawie-szczepien-hpv/
Więcej informacji dotyczących programu oraz formularz rejestracyjny: www.zdrowie.gdynia.pl.