Codzienne wyzwania mogą przytłaczać i rodzić problemy, z którymi ciężko sobie poradzić. Problemy w pracy, domu, szkole to sprawy, które często męczą i powodują złe emocje. Internetowa Poradnia Uzależnień i Zachowań Ryzykownych “Por@dzimy” powstała po to, aby pomagać w takich sytuacjach.

Poprzednio działająca tylko jako e-mail, teraz została rozwinięta do postaci strony internetowej, która ma pomóc w przesyłaniu zgłoszeń, pytań czy rozterek do Działu Profilaktyki OPiTU. Tam specjaliści z dziedziny psychologii, pedagogiki, wychowania oraz terapii uzależnień udzielą wsparcia i opowiedzą o możliwych dostępnych formach udzielenia pomocy. Aby wysłać wiadomość należy wejść na stronę www.poradzimy.net, gdzie znajdują się wszystkie informacje, formularz kontaktowy i odnośnik do strony Facebook Poradni. Na nowej witrynie dostępny jest również Niezbędnik, czyli przewodnik po gdyńskich instytucjach pomocowych.

Jeśli więc niepokoi Cię, że ktoś z Twojego otoczenia: ma problem z alkoholem lub innymi substancjami, za bardzo ryzykuje grając w gry hazardowe, traci kontrolę nad korzystaniem z mediów społecznościowych, robieniem zakupów, wykonywaniem ćwiczeń fizycznych, czy jedzeniem, bądź innymi zachowaniami – napisz. Specjaliści postarają się znaleźć odpowiedź lub podpowiedzą jak inne instytucje mogą pomóc w danej sytuacji.

Zachęcamy także wszystkich do przekazywania adresu tym, którzy mogą znajdować się w trudnej sytuacji, potrzebują wsparcia lub mają pytania dotyczące wyżej wymienionych obszarów.