Logo Fundacja Sport na Zdrowie

Misją Fundacji jest innowacyjne podejście do chorób cywilizacyjnych wśród dzieci (m.in. astma, alergia, atopowe zapalenie skóry, otyłość, wady postawy, choroby neurologiczne). Fundacja uczy dzieci i ich rodziny zdrowego trybu życia poprzez połączenie rehabilitacji, uprawiania sportu i szeroko pojętej edukacji. Większość programów oparta jest na wykorzystaniu sopockiej solanki w zajęciach rehabilitacyjnych. Wszystkie prowadzone programy oparte są o doświadczenia i wskazania partnerów merytorycznych Fundacji, m.in. Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Adresatem działań Fundacji są dzieci chorujące lub będące zagrożone chorobami cywilizacyjnymi takimi jak: astma, alergie, atopowe zapalenie skóry, otyłość, wady postawy oraz choroby neurologiczne.

Jesteśmy dumni z tego, że z roku na rok możemy pomóc coraz większej liczbie dzieci. Efekty naszych działań przekładają się na poprawę zdrowia uczestników naszych zajęć. Pracujemy nad zwiększeniem dostępności do zajęć realizowanych przez Fundację dla większej ilości dzieci. Staramy się również o pozyskanie środków na realizację naszego nowego projektu Akademii Aktywności Ruchowej, dedykowanemu dzieciom z orzeczoną niepełnosprawnością.

Wszystkie zajęcia dla dzieci i niemowląt w basenie solankowym prowadzone są przez doświadczonych fizjoterapeutów. Zajęcia te są szczególnie polecane dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry, jak również innymi schorzeniami np. astmą, łuszczycą, otyłością czy wadami postawy. Dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, słuchu, wzroku jak również z zaburzeniami emocjonalnymi mogą uczestniczyć w rehabilitacji wodnej metodą Halliwicka.

Fundacja Sport na Zdrowie zaprasza również na cykliczne spotkania w ramach Szkoły Atopii im. Dr n med. Teresy Małaczyńskiej. Zajęcia kierowane są dla rodziców oraz wszystkich zainteresowanych wiedzą na temat Atopowego Zapalenia Skóry.

Dane kontaktowe:

adres: Sopot 81-731, ul. Bitwy pod Płowcami 67

Tel.: 539 621 647 lub 604 680 202

email: jmr@sportnazdrowie.org

www: sportnazdrowie.org