„Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni”

Gdyński Program Profilaktyki Leczenia nadwagi lub otyłości skierowany do dzieci z klas 4. i 8. szkół podstawowych oraz ich rodziców. Program w całości finansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdyni i realizowane przez Fundację Medicover pod Nadzorem Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Dzieci zakwalifikowane do Programu otrzymają imienne zaproszenie oraz zostaną indywidualnie zaproszone na wizytę.

Jeżeli  jesteś rodzicem i wiesz, że w badaniach przesiewowych Twoje dziecko miało powyżej 90 centyla BMI, możesz się także sam zgłosić zostawiając swoje dane w formularzu na stronie GCZ lub kontaktując się z Koordynatorką Programu Kingą Knap pisząc na maila kinga.knap@medicover.pl

 

Udział w programie trwa 12 miesięcy, podczas których dziecko i rodzice będą brali udział w indywidualnych spotkaniach (6 spotkań  z 4 specjalistami. Interdyscyplinarny Zespół Specjalistów tworzą: lekarz, dietetyk, trener aktywności fizycznej, psycholog), wykonane zostaną badania laboratoryjne oraz prowadzone będą zorganizowane zajęcia grupowe zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

 

Schemat spotkań odbywających się w ciągu roku:

 

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych