Dlaczego tak trudno schudnąć? Dlaczego tak trudno utrzymać prawidłową wagę?

Jeżeli nie raz próbowałaś/-eś się odchudzać to prawdopodobnie ten artykuł jest dla Ciebie.

Dlaczego pomimo wielu wysiłków, ograniczania jedzenia, eliminowania kolejnych posiłków, zwiększania aktywności fizycznej, nie możesz schudnąć?
Dlaczego, kiedy już udało się zrzucić kilka zbędnych kilogramów, po jakimś czasie wracają jak bumerang?

Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ odchudzanie jest procesem złożonym i zależnym od wielu czynników. Po pierwsze należy zawsze się do niego dobrze przygotować. Mieć przekonanie, że chcę i jestem gotowa/-y do wyrzeczeń i zmian w swoim obecnym stylu życia. Następnie dobrze zaplanować cały proces, najlepiej z pomocą dietetyka.
Działanie ad hoc, na łapu capu, korzystając z cudownych diet z internetu lub diety, która „pomogła koleżance”, może okazać się kompletnie nieskuteczne, a na dodatek zniechęci Cię do dalszych prób.

Spójrzmy zatem jakie najczęściej popełniamy błędy odchudzając się i na jakie możemy natknąć się pułapki.

Pamiętajmy również o innych czynnikach, które utrudniają nam odchudzanie, takie jak wiek (dieta która była skuteczna jak miałyśmy 20 lat nie sprawdzi się u 40 latki), uwarunkowania genetyczne, problemy zdrowotne (np. cukrzyca, niedoczynność tarczycy, PCOS) czy też stosowane leki, m.in. sterydy, leki przeciwpadaczkowe, leki na uspokojenie, i inne.

Pamiętaj!! Bez względu na przeszkody i trudności każdy może schudnąć, trzeba tylko dobrze się do tego przygotować i wytrwale realizować swoje cele.